Dr. SILAGHI Horatiu

Medic primar chirurgie generala, medic primar chirurgie vasculara, doctor in medicina, sef de lucrari

Medic primar chirurgie generala

Medic primar chirurgie vasculara

Doctor in stiinte medicale

Sef de lucrari 

Studii universitare si specializare:

  • Universitatea de Medicina si Farmacie ”Iuliu Hatieganu” Cluj-Napoca (1987-1993)
  • Rezidentiat chirurgie UMF Cluj(1994-1999)
  • Université de la Méditerranée Aix-Marseille II, Faculté de Médecine, Hôpital Nord, Marsilia, Franța – Chirurgie Generala (2000-2001)
  • Université de la Méditerranée Aix-Marseille II, Faculté de Médecine, Hôpital Timone, Marsilia, Franța – Chirurgie Vasculara (2001-2003)
  • Université de la Méditerranée Aix-Marseille II, Faculté de Médecine, Hôpital Timone, Marsilia, Franța – Chirurgie Endocrina (2003-2004)

Competente:

  • Chirurgie laparoscopica
  • Chirurgie laparoscopica aorto-iliaca
  • Curs avansat de proceduri endovasculare
  • Managementul Serviciilor de Sănătate (2015)
  • Farmacologie clinică (2014)

Domenii de interes: consultatii si interventii chirurgicale in:

  • Chirurgie endocrina –   tiroida, paratiroide, suprarenale
  • Chirurgie generala
    • –   chirurgia peretelui abdominal (hernii, eventratii )
    • –   chirurgia abdominala (colecist, intestin subtire, colon, rect)
    • –   chirurgia sanului (tumori benigne/maligne)
    • –   chirurgia mainii (sindrom de canal carpian, boala Dupytren)
    • –   chirurgia ano-perianala (boala hemoroidala)
    • –   chirurgie ambulator (lipoame, unghii incarnate, chiste sebacee, nevi pigmentari, etc)
    • –   hidrocel, varicocel
  • Chirurgia vasculara
    • –   varicele membrelor inferioare (chirurgie, scleroterapie)
  • Camere implantabile pentru chimioterapie
MEDICSPECIALIZARELUNIMARȚIMIERCURIJOIVINERISAMBATA
  Dr. BOBOS GeorgetaAlergologie18.00 – 20.3018:00 – 20:3018:00 – 20:30
Dr. DANCIU PatrickAlergologie14:00 – 16:30
  Dr. SIMON MarioaraAlergologie15:00 – 20:3015:00 – 20:30
  Dr. ANCHIDIN OvidiuCardiologie17:00 – 20:00
  Dr. ANDRONACHE MarianCardiologie08:00 – 09:00
  Dr. BALAN DianaCardiologie08:00 – 15:00 (CAS)08:00 – 15:00 (CAS)13:00 – 20:30 (CAS)08:00 – 14:00 (CAS)08:00 – 14:00 (CAS)
  Dr. BEYER RuxandraCardiologie14:00 – 16:0014:00 – 16:00
  Dr. BUDUREA ClaudiaCardiologie14:00 – 16:40
  Dr. BUZDUGAN ElenaCardiologie16:00 – 18:0016:00 – 18:00
  Dr. CISMARU GabrielCardiologie14:00 – 15:00
  Dr. COMAN DianaCardiologie08:00 – 15:00 (CAS)13:00 – 20:30 (CAS)13:00 – 20:00 (CAS)13:00 – 20:30 (CAS)08:00 – 15:00 (CAS)
Dr. DAVID AdinaCardiologie13:00 – 20:00 (CAS)13:00 – 20:00 (CAS)08:00 – 15:00 (CAS)13:00 – 20:00 (CAS)08:00 – 15:00 (CAS)
  Dr. GHICU AmeliaCardiologie17:00 – 19:20
  Dr. HADA DanielaCardiologie08:00 – 16:00 (CAS)08:00 – 20:30 (CAS)
08:00 – 16:00 (CAS)08:00 – 16:00 (CAS)14:00 – 20:00 (alternativ)08:00 – 14:00 (alternativ)
  Dr. HOMORODEAN CalinCardiologie15:00 – 18:0015:00 – 18:00
Dr. JENEI ErikaCardiologie08:00 – 15:00 (CAS)15:00 – 20:00 (CAS)08:00 – 15:00 (CAS)
Dr. MADA CristinaCardiologie08:00 – 15:00 (CAS)08:00 – 14:00 (CAS)13:00 – 20:00 (CAS)14:00 – 20:00 (CAS)14:00 – 20:00 (CAS)
Dr. MADA RazvanCardiologie18:00 – 20:00
  Dr. MURESAN CarmenCardiologie10:00 – 14:0010:00 – 14:0010:00 – 14:0010:00 – 14:0010:00 – 14.00
  Dr. OBER CameliaCardiologie14:00 – 17:00
  Dr. OPRITA SimonaCardiologie14:00 – 18:0014:00 – 18:00
  Dr. PARV Andreea AmaliaCardiologie13:00 – 20:00 (CAS)08:00 – 15:00 (CAS)08:00 – 15:00 (CAS)08:00 – 15:00 (CAS)08:00 – 15:00 (CAS)
Dr. PRECUP MariaCardiologie09:30 – 15:0009:30 – 14:0015:00 – 19:0009:30 – 15:0015:00 – 19:00
Dr. RANCEA RalucaCardiologie16:00 – 19:0015:30 – 19:00
Dr. RIEBEL CatalinaCardiologie17:20 – 20:0009:00 – 13:2014:20 – 20:0015:00 – 20:009:00 – 12:00
  Dr. SABIESCU BogdanCardiologie14:00 – 20:00
Dr. STREZA MihaelaCardiologie15:00 – 19:30 (CAS)14:00 – 20:00 (CAS)08:00 -15:00 (CAS)08:00 – 15:00 (CAS)
  Dr. SUCIU AncaCardiologie8:00 – 15:00 (CAS)08:00 – 15:00 (CAS)14:00 – 19:00 (CAS)
  Dr. TURDEANU Daniela SilviaCardiologie08:00 – 12:00
  Dr. POANTA LauraCardiologie08:00 – 13:0008:00 – 13:0008:00 – 12:2008:00 – 13:0008:00 – 13:00
Dr. POP SorinCardiologie13:00 – 17:0013:00 – 17:00
  Dr. CAINAP Simona SoranaCardiologie09:00 – 12:00
Dr. FODOR Marius-MarianChirurgie generala18:00 – 20:0018:00 – 20:00
  Dr. LISENCU Ioan CosminChirurgie generala15:15 – 16:00
  Dr. SILAGHI HoratiuChirurgie generala15:00 – 17:00
  Dr. VINCZE GheorgheChirurgie generala17:00 – 20:30
  Dr. SIMON IoanChirurgie generala17:00 – 20:3017:00 – 20:30
Dr. BUGNAR DeliaDermatologie si Dermatoestetica16:00 – 20:00
  Dr. CRISAN ArabelaDermatologie si Dermatoestetica09:00 – 15:0009:00 – 15:0013:00 – 17:0015:00 – 19:0009:00 – 13:00
Dr. DANESCU SorinaDermatologie si Dermatoestetica15:30 – 18:30
  Dr. ILONCA AdrianDermatologie si Dermatoestetica18:00 – 20:0013:00 – 14:4018:20 – 20:0013:00 – 14:0013:30 – 14:30
  Dr. TUDOR DianaDermatologie si Dermatoestetica11:00 – 13:0014:30 – 17:00
  Dr. BODEA Simona CosminaDiabet Zaharat si Nutritie08:00 – 15:00 (CAS)08.00 – 15:00 (CAS)13:00 – 20:00 (CAS)08:00 – 15:00 (CAS)08:00 – 15:00 (CAS)
  Nutr. ANCHIDIN LarisaDiabet Zaharat si Nutritie15:30 – 18:30
  Dr. ILIE IoanaEndocrinologie14:00 – 16:00
  Dr. LUNGU IonelaEndocrinologie14:30 – 20:30 (CAS)08:00 – 15:00 (CAS)08:00 – 15:00 (CAS)13:00 – 20:00 (CAS)15:00 – 20:30 (CAS)
Dr. MICLAUS MariaEndocrinologie13:00 – 14:30 (CAS)08:00 – 13:00 (CAS)16:00 – 20:00 (CAS)16:00 – 20:00 (CAS)13:00 – 17:00 (CAS)
Dr. RADI RominaEndocrinologie08:00 – 15:00 (CAS)13:00 – 20:00 (CAS)10:00 – 18:00 (CAS)08:00 – 15:00 (CAS)08:00 – 15:00 (CAS)
  Dr. SILAGHI AlinaEndocrinologie14:30 – 16:4015:00 – 18:0014:30 – 17:00
Dr. MIHALACHE FlorentinaGastroenterologie16:30 – 19:00
  Dr. CARACOSTEA GabrielaGinecologie16:00 – 20:00
  Dr. CIMPEAN LoredanaGinecologie13.00 – 20:00 (CAS)15.00 – 20:30 (CAS)08.00 – 14:00 (CAS)
Dr. FRUNZUC IrinaGinecologie17:00 – 20:00
  Dr. GALAN Oana-MihaelaGinecologie09:00 – 11:3016:30 – 19:00
  Dr. IGNAT DanaGinecologie16:00 – 19:0009:00 – 12:0010:00 – 13:00
  Dr. IGNAT Radu MihaiGinecologie12:30 – 13:50
  Dr. KOVACS TundeGinecologie13:00 – 16:0013:00 – 16:0013:00 – 16:00
  Dr. SEVAN-LIBOTEAN RoxanaGinecologie08.00 – 15:00 (CAS)14.00 – 20.30 (CAS)14.00 – 20.30 (CAS)
  Dr. SURCEL MihaiGinecologie13:40 – 16:20
Dr. FEKETE NICORICI ClaudiaHematologie16:20 – 19:00
  Dr. PETROV LjubomirHematologie15:30 – 18:30
  Dr. URIAN LauraHematologie15:00 – 18:00
  Dr. POANTA LauraMedicina Interna08:00 – 13:0008:00 – 13:0008:00 – 13:0008:00 – 13:0008:00 – 13:00
Dr. POP SorinMedicina Interna13:00 – 17:0013:00 – 17:00
Dr. Bodea Simona CosminaMedicina Interna08:00 – 15:0008:00 – 15:0013:00 – 20:0008:00 – 15:0008:00 – 14:30
  Dr. BUSUIOCEANU ELENAMedicina Interna17:00 – 19:4009:00 – 12:00
  Dr. CHIRA RomeoMedicina Interna16:00 – 19:00
  Dr. MOCAN MihaelaMedicina Interna17:00 – 20:3017:00 – 20:30
Dr. POPOVICI CorneliaMedicina Interna15:15 – 17:00
  Dr. UNGUREANU GheorgheNeurochirurgie15:00 – 17:00
  Dr. HOMORODEAN RomanaNeurologie15:00 – 18:00
  Dr. MOLNAR Oana MagdalenaNeurologie13:00 – 20:00 (CAS)08:00 – 15:00 (CAS)13:00 – 20:00 (CAS)08:00 – 15:00 (CAS)08:00 – 15:00 (CAS)
  Dr. PILIPAUTANU RodicaNeurologie08:00 – 15:00 (CAS)08:00 – 15:00 (CAS)08:00 – 15:00 (CAS)08:00 – 15:00 (CAS)08:00 – 15:00 (CAS)
  Dr. SERBAN AndreeaNeurologie08:00 – 15:00 (CAS)13:00 – 20:00 (CAS)13:00 – 20:00 (CAS)08:00 – 15:00 (CAS)08:00 – 15:00 (CAS)
  Dr. STAN OanaNeurologie15:00 – 18:0015:00 – 18:00
Dr. MARGINEAN AndreeaNeurologie Pediatrica13:00 – 20:00 (CAS)13:00 – 20:00 (CAS)13:00 – 20:00 (CAS)13:00 – 20:00 (CAS)08:00 – 15:00 (CAS)
Dr. PRUNEA AndreeaNeurologie Pediatrica09:00 – 11:30 /
18:00 – 20:00
  Dr. BAN AdinaO.R.L.8:00 – 20:00 (CAS)8:00 – 20:00 (CAS)10:00 – 18:00 (CAS)10:00 – 17:00 (CAS)11.00 – 19.00 (CAS)
Dr. BINDEA MihaelaO.R.L.15:00 – 17:2015:00 – 17:20
Dr. GOCEA AnamariaO.R.L.09:00 – 13:00 (alternativ)
Dr. POP MariusO.R.L.08:00 – 15:00 (CAS)08:00 – 16:30 (CAS)08:00 – 15:00 (CAS)08:00 – 17:00 (CAS)08:00 – 15:00 (CAS)09:00 – 10:00
Dr. POP SeverO.R.L.15:20 – 18:2007:00 – 20:00
Dr. RADEANU DoinelO.R.L.18:30 – 20:0017:00 – 18:3018:00 – 20:3017:00 – 19.00
  Dr. BURZ Claudia CristinaOncologie medicala14:30 – 15:50
  Dr. CAINAP Calin IoanOncologie medicala09:00 – 13:00
  Dr. CEBOTARU CristinaOncologie medicala16:00 – 17:30
  Dr. CHIOREAN GeorgianaOncologie medicala8:00 – 15:00 (CAS)8:00 – 15:00 (CAS)8:00 – 15:00 (CAS)8:00 – 15:00 (CAS)8:00 – 15:00 (CAS)
  Dr. CIULE LarisaOncologie medicala14:30 – 16:0014:30 – 16:00
Dr. CRISAN CristinaOncologie medicala08:00 – 15:00 (CAS)08:00 – 15:00 (CAS)08:00 – 15:00 (CAS)08:00 – 15:00 (CAS)08:00 – 15:00 (CAS)
  Dr. PARVU DoruOncologie medicala08:00 – 16:0008:00 – 16:0008:00 – 16:0008:00 – 16:0008:00 – 16:00
Dr. ALEXEEV AndreiOrtopedie si Traumatologie15:00 – 18:0015:00 – 18:00
Dr. LOZAN DumitruOrtopedie si Traumatologie09:00 – 11:3015:00 – 17:00
  Dr. NABULSSI AymanOrtopedie si Traumatologie18:00 – 20:3009:00 -12:0015:00 – 17:00
  Dr. TURDEAN VoicuOrtopedie si Traumatologie18:00 – 20:3018:00 – 20:30
  Dr. CAINAP Simona SoranaPediatrie09:00 – 12:00
Dr. REDNIC Mihaela MariaPediatrie17:00 – 20:00
  Dr. SIMON MarioaraPneumologie15:00 – 20:3015:00 – 20:30
  Dr. ARIESANU NicoletaPneumologie16:30 – 20:00 (alternativ)
  Dr. PARAU AdrianaPneumologie15:00 – 20:0017:00 – 20:00
  Dr. ROSCA LoredanaPneumologie15:30 – 18:0015:30 – 19:40
  Dr. SASARMAN MirelaPneumologie08:00 – 19:00 (CAS)08:00 – 18:00 (CAS)08:00 – 15:00 (CAS)08:00 – 15:00 (CAS)08:00 – 15:00 (CAS)
  Dr. TENT AntoniaPneumologie18:00-20:0015:00 – 18:0015:00-19:30
  Dr. TODEA DoinaPneumologie14:00 – 16:00
Dr. MIHU Sergiu IoanPsihiatrie Pediatrica08:00 – 15:00 (CAS)13:00 – 20:00 (CAS)08:00 – 15:00 (CAS)13:00 – 20:00 (CAS)13:00 – 20:00 (CAS)
Dr. DANCIU MirunaPsihiatrie si Psihologie08:00 – 15:00 (CAS)08:00 – 15:00 (CAS)13:00 – 20:00 (CAS)08:00 – 15:00 (CAS)08:00 – 15:00 (CAS)
Dr. PETRASCU CatalinaPsihiatrie si Psihologie13:00 – 20:00 (CAS)08:00 – 15:00 (CAS)08:00 – 15:00 (CAS)08:00 – 16:00 (CAS)08:00 – 15:00 (CAS)
  Dr. VATA CristinaPsihiatrie si Psihologie14:00 – 15:30
  Psih. BUTA LianaPsihiatrie si Psihologie08.00 – 14.30 (CAS)08.00 – 15:00 (CAS)08:00 – 15:00 (CAS)08:00 – 15:00 (CAS)08:00 – 15:00 (CAS)
Psih. PACURAR RamonaPsihiatrie si Psihologie08:00 – 13:00 (CAS)08:00 – 14:00 (CAS)09:00 – 16:00 (CAS)
  Dr. BARSAN Cristian IoanRadiologie si Imagistica medicala8:00 – 14:00
  Dr. BOJA RamonaRadiologie si Imagistica medicala14:00 – 20:00
  Dr. CALIN AdrianaRadiologie si Imagistica medicala14:00 – 20:00
  Dr. CIUREA AncaRadiologie si Imagistica medicala13:00 – 16:0008:20 – 14:0014:00 – 17:00
  Dr. COCARLA LuminitaRadiologie si Imagistica medicala8:00 – 14:00
  Dr. COMSA MihaiRadiologie si Imagistica medicala14:00 – 20:00
  Dr. COUTI Maria ClaudiaRadiologie si Imagistica medicala14:00 – 18:00 (CAS)10:00 – 14:00 (CAS)14:00 – 18:00 (CAS)14:00 – 18:00 (CAS)10:00 – 14:00 (CAS)
  Dr. CUCOS MariaRadiologie si Imagistica medicala8:00 – 14:008:00 – 14:00
Dr. DREVE TeodoraRadiologie si Imagistica medicala
  Dr. LENGHEL ManuelaRadiologie si Imagistica medicala
  Dr. MARDALE StefanRadiologie si Imagistica medicala14:00 – 20:00
  Dr. MODOI DianaRadiologie si Imagistica medicala16:00 – 19:0009:00 – 13:0010:00 – 13:00
  Dr. MURESAN IoanaRadiologie si Imagistica medicala14:00 – 20:00
Dr. PUIU AnamariaRadiologie si Imagistica medicala14:00 – 20:00
  Dr. SCHIAU CalinRadiologie si Imagistica medicala14:00 – 20:00
  Dr. SIPOS SerenellaRadiologie si Imagistica medicala14:00 – 16:0015:30 – 18:00
  Dr. TICALA Vasile MarianRadiologie si Imagistica medicala8:00 – 14:00 (CAS)14:00 – 20:00 (CAS)8:00 – 14:00 (CAS)8:00 – 14:00 (CAS)14:00 – 20:00 (CAS)
Dr. BOCSA Delia CorinaReumatologie09:00 – 12:00
Dr. FELEA IoanaReumatologie15:00 – 16:4018:00 – 19:00
Dr. GHIB LindaReumatologie08:00-15:00 (CAS)11:00-18:00 (CAS)08:00-15:00 (CAS)08:00-15:00 (CAS)08:00-15:00 (CAS)
Dr. IRIMIE Anca OanaReumatologie08:00 – 15:00 (CAS)08:00-17:00 (CAS)08:00-17:00 (CAS)12:30 – 18:30 (CAS)13:00 – 20:00 (CAS)
  Dr. SCHIOTIS RuxandraReumatologie14:15 – 16:15
  Dr. SZABO IuliaReumatologie09:00 – 12:00
  Dr. SIMON IoanUrologie17:00 – 20:3017:00 – 20:30
  Dr. BURGHELEA CornelUrologie14:00 – 15:0014:00 – 15:00
  Dr. HODOR Tudor AdrianUrologie18.00 – 20.30
  Dr. SUCIU MihaiUrologie15:00 – 20:30
  Dr. TOMUTA AndreiUrologie08:00 – 10:00
  Dr. TRIFU DragosUrologie16:00 – 20:00
Psih. MARCUS-TALPOS CrinaPsihiatrie si Psihologie08:00 – 14:00 (CAS)08:00 – 13:00 (CAS)08:00 – 13:00 (CAS)08:00 – 13:00 (CAS)08:00 – 14:00 (CAS)